W Sierakowie o leczeniu światłem.

Utworzono: środa, 15, styczeń 2014

W środę, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, odbyło się spotkanie mieszkańców naszej miejscowości z przedstawicielami firmy "Exmed" promującej m.in. leczenie schorzeń za pomocą światła spolaryzowanego.


 

 

spotk-medycynaWizyta pana Janusza Łuczaka i pani Danuty Mastalen z Częstochowy nie przyciągnęła tłumów lecz mimo to skupiła uwagę uczestników spotkania. Mieszkańcy wzięli udział w pogadance na temat dolegliwości występujących zwłaszcza u osób starszych. Dyskutowano o rozmaitych sposobach zwalczania bólów mięśni, kręgosłupa i stawów. Firma Exmed proponuje m.in. leczenie za pomocą urządzeń emitujących światło spolaryzowane.

Penetrując internetowe informacje dotyczące wpływu światła spolaryzowanego na zwalczanie schorzeń, natrafiamy na wiele interesujących wiadomości, jak choćby tą z portalu actabalneologica.pl, w którym autorzy artykułów wskazują na konkretne, pozytywne działanie polieroterapii - Leczenie światłem spolaryzowanym (...) znajduje coraz szersze zastosowanie m.in. w traumatologii, reumatologii, medycynie sportowej, neurologii, chirurgii oraz dermatologii (...) Światło spolaryzowane penetrując na głębokość do 3 cm stosunkowo łatwo dociera do wnętrza chorego stawu i korzystnie wpływa na jego zmienione zapalnie struktury, chroniąc błonę maziową wyściełającą wewnętrzną powierzchnię stawów przed rozwojem zmian degeneracyjnych, poprawiając ukrwienie struktur wewnątrz- i okołostawowych oraz poprawiając metabolizm i przyspieszając regenerację uszkodzonych struktur tkankowych.

W podobnym tonie toczyła się środowa dyskusja mieszkańców Sierakowa Śląskiego ze specjalistami, którzy odwiedzili naszą miejscowość. Bez względu na efekty spotkania - Sierakowianie mogli zaczerpnąć informacji na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w medycynie... a czy promocja trafiła w ich gusta? Tego nie wiemy...


Dodaj komentarz


doktorvolt_przesyki_260x160px.jpg
reklama_blank.jpg
strzod.jpg